December 1, 2009

Feels like Christmas

O poldruha mesiaca, 20. 1., oslávi Scrapmania už svoje druhé narodeniny, čo v predškolskej terminológii možno interpretovať, akoby sa z jasličiek kvalifikovala do škôlky :-)

Býva milým zvykom, že detičky odchádzajúce z jaslí do materskej školy sa lúčia nejakým špeciálnym vystúpením, ktorým sa blysnú pred ockami a maminami...

A práve náš vianočný tohtoročný projekt je takou výnimočnou príležitosťou, aby sme sa pred druhými narodeninami spolu navzájom potešili a obdarovali všetkých scrapmaniakov pekným dielkom, ktoré prinesie radosť Vám i Vašim blízkym.

Takže vitajte na jasličkárskej vianočnej žúrke ;-)

Juchúúú!!!


In a few days, on January 20th, Scrapmania will celebrate its second Birthday. In a pre-school terminology we can say that our warm and lovely place has qualified from a nursery to a kindergarten, lol.

There used to be a nice tradition that little children leaving nursery would say good-bye with some special performance trying to be stars in their parents' eyes.

And right now this year´s Xmas project is such a performance when we, reaching the age of two, are trying to delight you - all scrapmaniacs and the near and dear ones - and are bringing in our wonderful artpiece.

Sooo, welcome in our nursery Xmas party.

HO-ho-ho!!!

Tu sú ohromné ločka z nášho collabu.
Here are the layouts using our collab, aren´t they just wonderful?
Tu je moje ločko, here is my layout:Na collabe sa podieľali tieto skvelé scrapmaniačky:
This collab was made by these fantastic scrapmania girls

Lara - me :) and you are here
Mag,

Na každom z blogov (klikni nick vyššie) nájdete jeden link na stiahnutie, len u Julovej nájdete linky dva. Tie, ktoré nemajú vlastný blog, sú smerované na náš hlavný scrapmania blog, kde nájdete časti collabu od Denny a tiež Montany. Keď zozbierate 14 častí, budete mať celý collab a môžete začať scrapovať, wow!

A TU je moja časť, heslo je freebies

There is one download link on each blog (just click the nicknames above), only Julova has two links. Not all scrapmania girls have their own blogs so their nicknames will head you to our main scrapmania blog, where you´ll find the parts of collab by Denny and Montana. If you download 14 parts, you´ll the complete collab and you can start scrapping, wow!!!


And HERE is my part, password is freebies

Enjoy.

12 comments:

psychozoe said...

omgosh! What a beautiful mega kit and thank you so much!

Anonymous said...

Thank you! Your blog post will be advertised on the DigiFree Digital Scrapbooking Freebie search engine today (look for timestamp: 01 Dec [LA 02:00pm, NY 05:00pm, UK 10:00pm] - 02 Dec [OZ 09:00am]).

Lavender said...

I love this! Thanks so much!

Dana said...

Thank you for your wonderful part of the beautiful kit.

Lavender said...

I love this! Thanks so much!

Anonymous said...

Thank you so much for this Freebie. I want to let you know that I posted a link to your blog in CBH Digital Scrapbooking Freebies, under the Page 12 post on Dec. 02, 2009. Thanks again.

Elaine said...

Thank you so much! This sure looks like a beautiful Christmas kit and it is just so nice of you to share your talent.

fl_connie said...

Thanks so much for this awesome kit! Merry Christmas!

Simply Sarah said...

wow... so pretty! Love how you did your blog up too! Hope you are doing well.

Soco said...

Thanks a lot! This is beautiful!!!

Gaëlle said...

Thanks a lot !

*~Nightshadow~* said...

Thank you so much. Happy New Year!